Nakon sjajne prve faze četvrtfinala Lige Prvaka, Europa Lige te Konferencijske Lige, poznati su svi parovi polufinala, pa krenimo redom. U utorak igrala se Liga Prvaka, parovi su bili Barcelona – PSG te Borussia Dortmund – Atletico Madrid. PSG i Borussia su bili u zaostacima, no ništa nije upućivalo na ovakve golijade i konačne ishode. Barcelona je iz Pariza donijela 3:2 prednost, a da bi stvar bila još bolja, Raphinha je to povećao na 4:2 u 12. minuti utakmice. No, onda se sve okreće. Prvo je Araujo napravio glupost što je rušio Barcolu u 29. minuti dok je ovaj išao 1 na 1 sa ter Stegenom te tako, po pravilima nogometne igre, zaradio direktan crveni karton. Tu se je utakmica otišla na mlin Francuzima koji su i dalje trebali zabiti barem 3 pogotka za produžetke. 40. minuta se igrala kada je biši igrač Barcelone, Dembele, zabio sa 1:1 i to je bilo to od prvog poluvremena. U drugome je PSG dodao gas i krenuo napadati svim silima, što je rezultiralo pogotokom u 54. minuti, strijelac ovaj puta Vitinha. U 56. minuti Xavi, manager Barcelone, dobiva izravan crveni karton zbog napada na sudce utakmice, da bi samo 5 minuta kasnije Mbappe zabio za 1:3 sa bijele točke. Konačni čavao na lijes Katalonaca je postavio tko drugi nego Mbappe u 89. minuti, te tako sa ukupnih 4:5 prošao dalje u polufinale Lige Prvaka. Protivnik će im biti njemačka Borussia Dortmund koja je također u velikoj golijadi uspjela nadoknaditi minus od jednog pogotka zaostatka te izbaciti Atletico Madrid sa ukupnih 5:4. Također vrhunska utakmica prepuna drame je započela “blitzkriegom” Dortmunda, kada su u 5 minuta, između 34. i 39. dali dva pogotka te tako bili u polufinalu. No, Atletico se ne predaje tako lako, pa su nakon autogola Hummelsa u 49. minuti zabili i za 2:2, Correa, 64. minuta. Taj rezultat je odgovarao Španjolcima, ali onda opet ista stvar Dortmunda. Ponovno brzinski, između 71. te 74. minute zabijaju dva pogotka te tako guraju Nijemce u polufinale. Srijeda je donijela nove okršaje u Ligi Prvaka, puno manje golova, ali i dalje su bila uzbuđenja. Bayern je dočekao Arsenala, nakon londonskih 2:2 i puno kontroverzi oko nedosuđenoga kaznenog udarca za Arsenal, još jedan Njemački klub je prošao u polufinale. Nekako je to Bayern sve rutinski odradio, nije dopuštao stezanje obruča oko svojeg gola i dovoljan im je bio jedan jedini pogodak koji je došao u 63. minuti nakon sjajne akcije Bavaraca, sve je dovršio Kimmich i poslao Bayern na europski superdvoboj sa Real Madridom, koji je, preko udaraca sa bijele točke, izbacio branitelja naslova Manchester City. Praktički svih 120 minuta su se Madrižani branili, čekali kontre, a onda kasnije i udarce sa bijele točke. Jer kako drugačije objasniti nekome tko nije gledao utakmicu da je Real Madrid u svih 120 minuta imao jedan korner na utakmici, dok je City imao čak 18. Kako nekome objasniti da se jedan Real Madrid branio sa tek 36% posjeda lopte u svojim nogama i da su imali ravno osam udaraca na gol, naprema tridesetičetiri Cityeva!? Štoviše, Real Madrid je nekako i poveo u 12. minuti preko Rodryga, ali u 76. minuti je Kevin De Bruyne vratio to na 1:1 i ukupnih 4:4. Nije više bilo spasa da se dovrši Real Madrid jer su zaključali svoja vrata, Haaland je bio nevidiljiv da ga je čak Pep izvukao iz igre. Na raspucavanju, tradicionalno sjajni Hrvatski igrači su promašali, Kovačić i Modrić nisu uspjeli zabiti za svoje ekipe, ali je briljirao rezervni vratar Reala Lunin, koji je bio i igrač utakmice. Četvrtak, 18.04., dan nakon izbora u Hrvatskoj, još jedna runda sjajnih Euro-dvoboja. Europa Liga je natjecanje, protivnici Roma – Milan, dva talijanska velika kluba. Rimljani su donijeli 1:0 iz Milana, krenuli jako, snažno, do 22. minute utakmica praktički riješana, Roma vodi 2:0. Mali šok u 31. minuti, izravni crveni karton za Celika nakon oštrog starta nad Leaom, no to nije zaustavilo De Rossijeve momke da izbore novo Europsko polufinale za Romu, treće za redom. Atalanta je u prvoj utakmici našamarala Liverpool usred Engleske sa 3:0 i uspjeli su sačuvati prednost. Liverpool je dobio 1:0, ali nije bilo dovoljno. Bayer Leverkusen je sačuvao svoj nevjerojatan niz nepobijedivosti u svim natjecanjima ove sezone protiv West Hama, odigrali su 1:1 u Londonu i to je bilo dosta za prolaz dalje. Puno neizvjesnije je bilo u Francuskoj gdje se moralo odlučivati raspucavanjem sa bijele točke između Marseillea i Benfice, nakon 2:0 u reguralnome dijelu, bolji je bio Marseille, još uvijek jedini Francuski klub sa Ligom Prvaka, Benficino prokletsvo u Euro natjecanjima se nastavlja i dalje. Produžeci i udarci sa bijele točke bili su glavna tema u Konferencijskoj Ligi gdje je tri od četiri susreta odlučeno upravo na taj način. Jedino gdje nije bilo drame produžetaka i udaraca sa bijele točke je u Grčkoj, Dinamom krvnik PAOK je teško stradao od Belgijaca, Club Brugge ide dalje sa ukupnih 3:0. Prvo je Fiorentina trebala produžetke da izbaci Viktoriu Plzen, a udarce sa bijele točke i pomoć Božice Fortune trebalo je Aston Villi te Olympiakosu.

Rezultati i strijelci svih utakmica drugih četvrtfinalnih dvoboja:

-Liga Prvaka: Bayern Munich – Arsenal 1:0 (Kimmich)
Manchester City – Real Madrid 1:1 (PK: 3-4) (De Bruyne; Rodrygo)
Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4:2 (Brandt, Maatsen, Fullkrug, Sabitzer; Hummels og., Correa)
Barcelona – PSG 1:4 (Raphinha; Dembele, Vitinha, Mbappe, Mbappe)

Europa Liga:  Roma – AC Milan 2:1 (Mancini, Dybala;Gabbia)
West Ham – Bayer Leverkusen 1:1 (Antonio; Frimpong)
Marseille – Benfica 1:0 (PK: 4-2) (Moumbagna)
Atalanta – Liverpool 0:1 (Salah)

Konferencijska Liga: Fenerbahce – Olympiakos 1:0 (PK: 2:3) (Kahveci)

Fiorentina – Viktoria Plzen 2:0 (Gonzales, Biraghi)
Lille – Aston Villa 2:1 (PK:3-4) (Yazici, Andre; Cash)