Zrinka Ljutić (20) osvojila je drugo mjesta na slalomu Svjetskog kupa u andorskom Soldeuu.

Ljutić je startala kao petnaesta te nakon prve vožnje bila treća, da bi na kraju završila na drugom mjestu. Samo 35 stotinki je dijelilo Ljutić od prve pobjede, a hrvatsko žensko skijanje od prvog trijumfa nakon 18 godina i legendarne Janice Kostelić. No, vodeća iz prve vožnje Šveđanka Anna Swenn-Larsson je izdržala pritisak i pobijedila. Treća je bila Amerikanka Paula Moltzan (+0.83)

Zrinki je to treće postolje u karijeri, do svojeg prvog postolja je došla na kraju prošle sezone trećim mjestom slaloma u češkom Špindlerovom Mlinu, a potom je prije nekoliko tjedana drugim mjestom u slalomu u slovačkoj Jasni ostvarila svoj najbolji plasman karijere.

Ništa to ne bi bilo čudno da Zrinka nije nedavno navršila 20 godina te pokazala kako se ljubitelji skijanja opet imaju čemu veseliti u budućnosti.